به گزارش گروه وبگردی ونتینو، اولین تریلر ساخته جدید کمپانی 20th Century Fox یعنی فیلم سینمایی Ford v Ferrari بالاخره از راه رسید. «مت دیمون» در این فیلمِ ژانر اتومبیل‌رانی نقش «کرول شلبی» طراح افسانه‌ای خودروهای فورد را بازی می‌کند که اوایل دهه ۶۰ میلادی «کن مایلز» راننده بی‌باک بریتانیایی با بازی «کریستین بیل» را استخدام می‌کند تا با همکاری یکدیگر اتومبیل جدیدی ساخته و تیم انزو فراری در رقابت‌های بیست و چهار ساعته Le Mans سال ۱۹۶۶ را شکست دهند.

بدون شک با Shelby آشنا هستید؛ وی به خاطر طراحی نخستین مدل‌های موستانگ شهرت زیادی دارد و نامش تاکنون روی بسیاری از مدل‌های سواری فورد هک شده است. شلبی بین سال‌های 1958 و 1959 خودش راننده فرمول یک بود و برای تیم‌های استون مارتین و مازراتی مسابقه می‌داد، اما اوایل دهه ۶۰ میلادی با اشراف بر ذهن خلاق و علاقه‌اش در زمینه ساخت خودرو، ماشین‌رانی را کنار گذاشت و به عنوان طراح به کمپانی بزرگ فورد ملحق شد.


 

در همان زمان فراری در اغلب مسابقات تراز اول جهان جولان می‌داد؛ انزو فراری بی‌رقیب بود تا شلبی به فکر این بیافتد که ماشینی ساخته و پرداخته نماید که توانایی ایستادن در مقابل خودروهای پر سرعت ایتالیایی را داشته باشد. به همین منظور او «کن مایلز» یکی از بهترین رانندگان آمریکایی جهان را به عضویت تیم شلبی درآورد تا با طراحی Ford GT40 بهترین نتایج را برای مسابقات آتی رقم بزند.

گفتنی است «جان برنتال»، «تریسی لتس»، «جاش لوکاس»، «کایتریونا بالف»، «نوح راپه»، «ری مکینون» و «رمو جیرون» دیگر ستارگان فیلم سینمایی Ford v Ferrari هستند و «جیمز منگلف» کارگردان فیلم‌های سینمایی موفقی مثل «قطار ۳:۱۰ به یوما» و «لوگان» وظیفه هدایت مجموعه را بر عهده خواهد داشت.

ناگفته نماند این فیلم سینمایی در تاریخ ۱۵ نوامبر ۲۰۱۹ معادل با ۲۴ آبان ۱۳۹۸ اکران خواهد شد. کمپانی فاکس که اخیراً به تملک والت دیزنی در آمده است

منبع:ویجاتو