اکسسوری چیست؟

کلمه اکسسوری واژه ایست که اخیراً در میان اصطلاحات مختلف بازار رایج شده است و شاید برای شما هم این سؤال پیش آمده باشد که اکسسوری چیست؟

در این  آموزش اتود، علاوه بر تعریف اکسسوری، برای شما از اکسسوری های مختلف در هر  صنعت مثال‌هایی می‌آوریم تا به خوبی با مفهوم این کلمه آشنا شوید.

معنی accessory ، کلمه اکسسوری به چه معناست؟

کلمه اکسسوری از کلمه انگلیسی (accessory) نقل شده است که ترجمه آن به فارسی «لوازم جانبی» یا «ملحقات فرعی» یک وسیله می‌شود. 

البته  بهتر است بدانید مفهوم کلی این کلمه در زبان انگلیسی در این مقاله برای ما  اهمیتی ندارد، چرا که لغت اکسسوری در زبان فارسی، در هر صنعتی با یک عرف  خاص بکار برده می‌شود و به یک سری لوازم و تجهیزات خاص اطلاق می‌شود.

معنی اکسسوری چیست؟

معنی این  کلمه لاتین به صورت کلی این است؛ هر نوع شی‌ء و جسمی که به یک شی‌ء اصلی  اضافه شود تا شی‌ء اصلی کاربری بهتری داشته باشد و جذاب‌تر و زیباتر دیده  شود و یا بهتر کار کند.

اکسسوری ها کمک می‌کنند که اشیا اصلی بهتر کار کنند یا بهتر دیده شوند.

یک اکسسوری ممکن است کاملاً تزیینی باشد مانند یک گوشواره و یا ممکن است کاملاً کاربردی باشد و هیچ جنبه تزیینی نداشته باشد مانند لوازم آشپزخانه


اکسسوری چیست ؟ معنی اکسسوری در زبان فارسی

شاید بهترین ترجمه و تعریف از این کلمه این باشد که تا حد امکان، این کلمه را در هر حرفه و صنعت تعریف کنیم.

اکسسوری ها در صنایع مختلفی کاربرد دارد، مانند؛

طراحی دکوراسیون آنلایناکسسوری های ساختمانی مانند اکسسوری حمام، اکسسوری سرویس بهداشتی و اکسسوری آشپزخانه، اکسسوری مبلمان و تزیینات

اکسسوری های بهداشتی

اکسسوری آرایشی

اکسسوری حیوانات

اکسسوری لباس

اکسسوری کالای دیجیتال

استایل اکسسوری

 شما هم اکنون می دانید که اکسسوری چیست ، اما  در بخش دوم و سوم این آموزش جذاب در خصوص همه اکسسوری هایی که در بالا ذکر  کرده‌ایم، تک‌به‌تک توضیحاتی ارائه شده است و مثال‌های کاربردی و مهمی از  هر یک از اکسسوری ها برای شما آورده‌ایم.

منبع: سایت http://etude.design