به گزارش خبرنگار حوزه دریچه فناوری گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان، مدل دیفندر یکی از قدیمی‌ترین و محبوب‌ترین محصولات برند لندرور انگلیس است که با توجه به استحکام بالا و ویژگی‌های آفرود، همواره یکی از اصلی‌ترین گزینه‌های عاشقان ماجراجویی در طبیعت محسوب می‌شود. این خودرو با ظاهری ساده و کلاسیک از پس هر مسیر سخت و ناهمواری برمی‌آید و هرگز سرنشینان خود را در میانه مسیر نمی‌گذارد. لندرور دیفندر برای اولین بار در سال ۱۹۸۳ معرفی شد، شرکت لندرور به مرور زمان نسخه‌های متعددی از این خودرو را به بازار عرضه کرد، اما طراحی ظاهر و ویژگی‌های فنی آن طی سالیان طولانی تولید این مدل تغییرات کمی به خود دیده و تنها بهبود و بروزسانی‌هایی در سیستم فنی آن ایجاد شده است. همین روند تاکنون ادامه پیدا کرده و لندرور به جای معرفی مدل جدید، بسته‌های بروزرسانی تازه‌ای برای دیفندر‌های قدیمی خود عرضه می‌کند. آخرین مدل جدید دیفندر در سال ۲۰۱۶ تولید شده و طی سه سال اخیر، نسخه دیگری از این خودرو ساخته نشده است.

تازه‌سازی مدل‌های دیفندرقدیمی، با بسته بروزرسانی لندرور

بسته بروزرسانی جدید لندرور، جانی تازه به دیفندر‌های قدیمی می‌دهد

همانطور که گفته شد شرکت لندرور هر چندسال یکبار مدل جدیدی به سری دیفندر اضافه می‌کند و در این میان، با بسته‌های بروزرسانی جدید، ویژگی‌ها و تغییراتی جزئی یا کلی مورد نظر را برای مدل‌های قدیمی دیفندر ایجاد می‌کند. این بار نیز لندرور به جای معرفی مدل جدید از بسته بروزرسانی متفاوتی که مناسب دیفندر‌های تولید سال ۲۹۹۴ تا ۲۰۱۶ هستند، رونمایی کرد. این بسته تنها ۵۲۶ دلار قیمت دارد، اما تغییراتی اساسی و کاربردی در مدل دیفندر ایجاد می‌کند. یکی از این تغییرات چرخ‌های ۱۸ اینچی اختصاصی آفرود است که جایگزین چرخ‌های قدیمی می‌شود و بازدهی خودرو را ارتقاء می‌دهد.

تازه‌سازی مدل‌های دیفندرقدیمی، با بسته بروزرسانی لندرور

تازه‌سازی مدل‌های دیفندرقدیمی، با بسته بروزرسانی لندرور

تازه‌سازی مدل‌های دیفندرقدیمی، با بسته بروزرسانی لندرور

مدل‌های دیفندر ساخت ۲۰۱۲ آپشن‌های ویژه‌ای در بسته جدید بروزرسانی لندرور به‌دست می‌آورند، این مدل‌ها که دارای پیشرانه ۲.۲ لیتری دیزلی با ۱۲۱ اسب‌بخار قدرت هستند، با بسته جدید ۳۹ اسب‌بخار به قدرت پیشرانه این مدل افزوده شده و نیرو تولیدی آن به ۱۶۰ اسب‌بخار قدرت و ۴۶۳ نیوتن‌متر گشتاور خواهد رسید. به این ترتیب حداکثر سرعت این مدل به ۱۷۰ کیلومتر در ساعت می‌رسد. افزایش قدرت با بروزرسانی تایر‌ها بازدهی بالاتری دارد بنابراین لندرور در بسته جدید خود تایر‌های جدید را نیز در نظر گرفته است. ترمز‌های جدید و سوپاپ‌ها تازه نیز بخشی از بسته بروزرسانی لندرور هستند برای مدل‌های هشت سیلندر در نظر گرفته شده‌اند. البته مدل‌های هشت سیلندر سیستم تعلیق بهبودیافته جدیدی نیز دریافت می‌کنند که با چرخ‌های ۱۸ اینچی، تجربه حرکت در مسیر‌های ناهموار را بهبود می‌بخشد.

تازه‌سازی مدل‌های دیفندرقدیمی، با بسته بروزرسانی لندرور

تازه‌سازی مدل‌های دیفندرقدیمی، با بسته بروزرسانی لندرور

لندرور قسمت‌های مختلف بسته به‌روزرسانی را به‌صورت جداگانه نیز به‌فروش خواهد رساند، برای دریافت این بسته بروزرسانی، دارندگان لندرور دیفندر باید خودرو خود را به نمایندگی‌های لندرور برده تا قطعات جدید برروی آن‌ها نصب گردد.

انتهای پیام/