در فضا‌های مسکونی انباری‌ها نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کنند، ولی اکثر  ما، چون زیاد با این فضا سر و کار نداریم، به نظم و چیدمان وسایل آنجا  اهمیت نمی‌دهیم. در این مطلب می‌خواهیم سه گام بسیار ساده را به شما آموزش  دهیم تا از فضای انباری خود حداکثر بهره را ببرید.

رعایت یکسری از نکاتی در  انباری‌ها نقش بسیار مهمی دارند

از فضای انباری خود حداکثر بهره را ببرید در هر خانه‌ای یکسری از لوازم  وجود دارد که معمولا زیاد به آن‌ها نیاز نداریم و نمی‌توانیم هم آن‌ها را  دور بیندازیم. برخی خانه‌ها فضایی به نام انباری دارند که این فضا کمک  زیادی برای نگهداری این گونه وسایل دارند، اما چیدمان انباری هم نیازمند  یکسری نکات است.

چیدمان هر فضایی از خانه نیازمند رعایت یکسری از نکاتی است که کمک  می‌کند افراد احساس بهتری داشته باشند. یکی از این فضا‌ها که کمتر مورد  توجه قرار می‌گیرد فضای انباری هر خانه‌ای است که معمولا به درستی چیده  نمی‌شوند. راهنمای چیدمان انباری خانه را در این گزارش ببینید.

چیدمان انباری خانه

در فضا‌های مسکونی انباری‌ها نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کنند، ولی اکثر  ما، چون زیاد با این فضا سر و کار نداریم، به نظم و چیدمان وسایل آنجا  اهمیت نمی‌دهیم. در صورتی‌که با استفاده درست از انباری می‌توانیم فضای  بیشتری برای دکوراسیون منزل خود داشته باشیم. در این مطلب می‌خواهیم سه گام  بسیار ساده را به شما آموزش دهیم تا از فضای انباری خود حداکثر بهره را  ببرید.

رعایت یکسری از نکاتی در  انباری‌ها نقش بسیار مهمی دارند

با تفکیک وسایلی که می‌خواهید و وسایلی که لازم ندارید، شروع کنید

۱ ـ با تفکیک وسایلی که می‌خواهید و وسایلی که لازم ندارید، شروع کنید!  در این فرآیند با خود روراست باشید. بسیاری از افراد وسایل زیادی را به  امید اینکه یک روز از آن‌ها استفاده کنند، نگه می‌دارند؛ درصورتی‌که ممکن  است سال‌ها از آن‌ها استفاده نکرده باشند. وقتی چیزی را انبار می‌کنید،  حتما زمان استفاده آن را مشخص کنید و اگر نمی‌دانید چه زمانی ممکن است از  آن استفاده کنید، حذفش کنید.

۲ ـ تعیین کنید با وسایلی که لازم ندارید چه باید بکنید! ابتدا وسایل  دورریختنی را از وسایلی که نمی‌خواهید، تفکیک کنید. این وسایل شامل  کالا‌های آسیب‌دیده‌ای است که قابلیت تعمیر شدن ندارند. پس هر چه زودتر از  شر آن‌ها خلاص شوید.

حال نوبت به وسایلی می‌رسد که می‌توانید بفروشید. اگر زمان کافی و علاقه  به این کار دارید، وسایل قابل‌استفاده‌ای را که نمی‌خواهید، بفروشید و  پولی به جیب بزنید. اگر وسایل فروشی‌تان کم است از طریق اپلیکیشن‌ها و  سایت‌های اینترنتی خرید و فروش اقدام کنید، اما اگر تعداد آن‌ها زیاد است،  شاید لازم باشد از یک سمساری کمک بگیرید.

در نهایت وسایل باقیمانده‌ای که نمی‌خواهید را ببخشید.

۳ ـ گام آخر نظم بخشیدن به وسایل باقیمانده در انباری است! وسایلی که در  نهایت باقی می‌مانند، وسایلی هستند که مورد استفاده شما هستند، اما فضای  کافی برای نگهداری‌شان در فضای اصلی منزل‌تان ندارید. وسایلی را که  زودبه‌زود استفاده نمی‌کنید، در ته انباری و وسایل مورداستفاده روزانه‌تان  را در دسترس قرار دهید.

برای نگهداری وسایل‌تان به‌جای جعبه‌های مقوایی از سرویس‌های پلاستیکی  شفاف استفاده کنید تا بتوانید درون‌شان را ببینید و پیدا کردن کالای مورد  نظرتان راحت‌تر صورت گیرد. درضمن این جعبه‌های پلاستیکی از خیس شدن لوازم  درون‌شان و آسیب دیدن آن‌ها در مواقع خاص جلوگیری می‌کنند.

برای دسترسی آسان‌تر قفسه‌های محکم و ماندگار روی دیوار انباری نصب کنید  و جعبه‌ها را روی آن‌ها قرار دهید. شما می‌توانید برای شناسایی بهتر  چیز‌هایی که می‌خواهید، روی جعبه‌ها برچسب بزنید. همچنین برای نظم بیشتر  بهتر است آن‌ها را دسته‌بندی کنید؛ مثلا دسته‌خوراکی‌ها، لباس‌ها، ابزار‌ها  و ….

از چوب‌لباسی برای آویزان کردن لباس‌های فصلی خود استفاده کنید.

یک راه‌حل خوب برای نظم دادن به فضای انباری، استفاده از کابینت‌های  قدیمی و کهنه برای نگهداری وسایل است. اگر هم خودتان کابینت کهنه ندارید،  به‌راحتی می‌توانید به صورت آنلاین و با قیمت‌های بسیار پایین آن‌ها را  خریداری کنید.

هنگامی که وسایل خود را از داخل انباری بیرون می‌آورید، آن‌ها را در طبقه بندی خود قرار دهید.

هنگامی که وسایل خود را از داخل انباری بیرون می‌آورید، آن‌ها را در  طبقه بندی مخصوص خود قرار دهید. این طبقه بندی می‌تواند شامل بیرون انداختن  شود. به این فکر باشید که این طبقه بندی چطور می‌تواند به اشغال فضای  انباری تعبیر شود. فقط چیز‌هایی را که در شرایطی خوب هستند یا از لحاظ  احساسی برایتان ارزش قابل توجهی دارند را حفظ کنید.

عزم این را داشته باشد که بیشتر از سه چهارم از فضای انباری را پر  نکنید، لذا با انجام این کار به راحتی و در امنیت قادر به حرکت، کار و خروج  خواهید بود.

منبع: تابناک باتو