به گزارش گروه وبگردی ونتینو،  در شلوغی‌های زندگی امروز، گلدانی کوچک در لبه پنجره خانه شاید تنها  دل‌خوشی بیشتر ما خانم‌ها باشد، اما انتخاب غلط یا آشنایی نداشتن با ویژگی‌های گیاهان باعث شده از سر ناآگاهی آن‌ها را نابود کنیم یا اصلا به سراغ‌شان نرویم.

به هرحال این روزها، جای خالی گل و گیاه در خانه‌های  آپارتمانی به شدت احساس می‌شود. پس بهتر است هرچه زودتر دست به کار شوید و  بعد از خواندن این مطلب برای خود و کسانی که دوستشان دارید، گیاهی منحصر به  فرد خریداری کنید. در این جا با چند گیاه آپارتمانی محبوب، متناسب با  شرایط شما خانم‌های دوستدار طبیعت آشنا خواهیم شد.

پوتوس مهربان متناسب با هر سلیقه‌ای
گیاهــی  ســازگار و سخاوتمنــد کــه به دلیل آسان بودن شرایط نگهداری اش، اولین و  رایج‌ترین انتخاب بین طرفداران گل و گیاه است. میزان حساسیت آن به آبیاری  کم است و در نور کم هم رشد خوبی دارد. گیاهی با برگ‌های آبشاری مناسب برای  گلدان‌های آویز که می‌تواند گزینه خوبی برای هدیه دادن به عزیزانتان باشد.

آلوئه ورا مخصوص علاقه‌مندان به زیبایی
این  گیاه مشهور است به فناناپذیری چرا که بدون دردسر و به آسانی رشد می‌کند و  به دلیل تکثیر سریع، می‌توان از برگ‌های آن استفاده کرد. ژل موجود در  برگ‌های آلوئه ورا علاوه بر خواص درمانی، یکی از بهترین مواد طبیعی برای  مصارف سلامت و زیبایی پوست و موی شما خانم‌ها خواهد بود. با داشتن گلدانی  از آلوئه ورا، می‌توانید از ژل برگ‌هایش برای پوست خود استفاده کنید که این  درمان به مراتب بهتر و طبیعی‌تر از بسیاری از کرم‌های گران قیمت بازار  است. در ضمن این گیاه در طول شب اکسیژن آزاد می‌کند و موجب تصفیه هوا خواهد  شد.

زامفولیا برای خانم‌های شیک پسند
یکی  از جذاب‌ترین گزینه‌ها برای خانه‌های مدرن و امروزی شما خواهد بود. این  گیاه سازگار در شرایط کم آبی و نور کم دوام می‌آورد و در نتیجه برای افرادی  که زمان و حوصله نگهداری از گل و گیاه را ندارند، بهترین است. فقط  حواس‌تان باشد تنها دشمن این گیاه آبیاری زیاد است که موجب پوسیدگی  ریشه‌هایش می‌شود.

سانسوریای با وقار برای کم تجربه‌ها
اگر  شما هم زمان کمی را در خانه سپری می‌کنید و اغلب اوقات در سفر هستیـــد یا  وقت رسیدگی به گل وگیاه یا تجربه نـــگهـــداری از آن را ندارید، سانسوریا  بهترین انتخاب برای شماست. گیاهی سحرآمیز و مقاوم در برابر آب و نور کم که  نقش موثری در تصفیه و پاک سازی هوا دارد. بین خودمان بماند این گیاه مشهور  است به زبان مادر شوهر! به دلیل رشد عمودی و ابعاد مناسب، فضای زیادی را  اشغال نمی‌کند و با زیبایی برگ‌های سبزش محیط خانه شما را زیبا‌تر می‌کند.

استوقودوس برای خانم‌های کم خواب
با  این گیاه آســوده مــی‌خوابیــــد، عطـــر ایــن گیاه افسردگی را از بیـن  می‌برد و با آرام کردن ذهن‌تان، ضربان قلب و استرس‌تان را کاهش می‌دهد. پس  اگر خواب راحت برای شما مثل یک رویا شده است و در طول روز با مسائل مختلفی  از قبیل بچه‌داری و کار‌های خانه دست و پنجه نرم می‌کنید، داشتن گلدان  استوقودوس در اتاق خوابتان، احتمالا این رویا را به حقیقت مبدل خواهد کرد.

رزماری گیاهی برای خانم‌های فراموشکار
بوییدن  این گیاه حافظه شما را تقویت می‌کند به طوری‌که در علم رایحه درمانی از آن  به عنوان نماد حافظه یاد شده است. رایحه رزماری با خاصیت ویژه‌اش، عصب  بویایی را تحریک می‌کند و عملکرد مغز را بهبود می‌بخشد و سطح هوشیاری و  تمرکز شما را افزایش می‌دهد، علاوه بر آن هوای محیط خود را پاکیزه می‌کند.

منبع: خراسان

انتهای پیام/