توجه : سفارشهایی که تا قبل از ساعت 12:30 ظهر هم ثبت شوند همان روز پیک یا فردا تحویل پست میشوند.

پیگیری سفارش

سفارش من کی به دستم می رسد؟ 

دوستان عزیز توجه فرمایند رویه پردازش سفارش ها در فروشگاه ونتینو به شرح زیر است

صبح هر روز کاری سفارش هایی که تا قبل از ساعت 10 صبح تکمیل شده باشند، همان روز در لیست پیگیری قرار می گیرند و سفارش ها تا ساعت حدودا 13-14 جهت ارسال با الوپیک یا ارسال پستی آماده سازی می شوند. 

سفارش های الوپیک از بازه زمانی 14-17 با هماهنگی تلفنی قبلی با خریدار ارسال می گردند

سفارش های پستی همان روز بسته بندی و برچسب آماده جمع آوری توسط پست زده می شوند. روز کاری بعدی پست سفارش ها را جمع آوری نموده و لیست کدهای رهگیری معمولا بعد از ساعت اداری برای ونتینو ارسال می گردد. لذا در روز کاری بعدی کد رهگیری پستی در بخش اطلاعات سفارش درج می گردد و البته با پیامک برای خریداران محترم نیز ارسال می گردد. خریداران با مراجعه به بخش رهگیری مرسولاتی پستی می توانند آخرین وضعیت پستی سفارش خود را ملاحظه نمایند. 

مثلا اگر دو نفر سفارش خود را یکی در پنجشنبه ساعت 13 و دیگری شنبه صبح ساعت 9 ثبت کنند هر دو سفارش در ساعت 10 صبح اولین روز کاری (شنبه) و با هم مورد پیگیری قرار می گیرند و همان روز بسته بندی و آماده جمع آوری توسط پست می باشند و روز یکشنبه پست سفارش ها را جمع آوری نموده و دوشنبه صبح کد رهگیری در بخش اطلاعات سفارش درج می گردد.

توجه داشته باشید:

1-  سفارش هایی که تحویل پست می گردد طبق روال ، زمانبندی و رویه پست تحویل می گردد و هر گونه تاخیر در تحویل مرسوله توسط پست ، خارج از کنترل ونتینو بوده و مسئولیتی متوجه این مجموعه نمی باشد.

2- اگر سفارشی بعد از ساعت 10 صبح ثبت شود در روز کاری بعدی مورد پیگیری قرار می گیرد و طبق رویه بالا اقدام می شود.

3- ونتینو در روزهای تعطیل فعال نیست و کلیه پیگیری ها و اقدامات صرفا در روزهای کاری انجام می گردد.


راهنمای پیگیری سفارشات


برای اطلاع از وضعیت سفارش‌های خود، این‌جا را کلیک کنید و پس از ورود به پنل کاربری، سفارش مورد نظر را انتخاب کنید تا اطلاعات تکمیلی آن، نمایش داده شود. در صورتی که سوالی دارید، با کارشناسان پشتیبانی ما تماس بگیرید تا از راهنمایی آن‌ها بهره‌مند شوید.

خریدارانی که روش ارسال آنها پستی می باشد با در اختیار داشتن کد رهگیری 20 رقمی پستی سفارش ها خود را در سایت پست جهموری اسلامی ایران رهگیری نمایند. این کد پس از تایید سفارش توسط ونتینو در سایت پست برای خریداران محترم پیامک می گردد. اگر به هر دلیل آنرا دریافت ننمودید، برای اطلاع از کد رهگیری پستی 20 رقمی به روش های زیر عمل نمایید. 

با ورود به پنل کاربری، وارد بخش "سفارش ها" شده و سفارش مد نظر خود را در این قسمت انتخاب نمایید. در صفحه جدید در قسمت "حمل و نقل" اطلاعات ارسال مرسوله مشابه تصویر زیر ثبت گردیده است.

در اینجا اگر کد رهگیری 20 یا 24 رقمی پست را ملاحظه کردید براحتی از طریق بخش رهگیری سایت پست نسبت به رهگیری مرسوله خود اقدام نمایید . اما وضعیت دوم اینست که کد پیگیری نمایش داده شده مربوط به کد سفارش پستی درج شده در سایت کارگزار پست (پست رسان) می باشد. اکنون براحتی با مراجعه به بخش رهگیری مرسولات سایت پست رسان ، با وارد نمودن کد پیگیری فوق که در مقابل سطر Postresan درج شده است اطلاعات کامل مرسوله و آخرین وضعیت آنرا مشاهده می نمایید و کد رهگیری پستی 20 رقمی را دریافت نمایید که کد رهگیری سراسری پست جهت رهگیری مرسولات است. در پایین صفحه گزینه مشاهده جزییات وجود دارد که با کلیک بر روی آن اطلاعات کامل آخرین وضعیت سفارش خود را نیز ملاحظه خواهید نمود.


همچنین با در اختیار داشتن این کد رهگیری 20 رقمی پستی براحتی می توانید در هر لحظه وضعیت مرسوله خود را در شبکه سراسری پست نیز رهگیری نمایند. بدین منظور کد رهگیری را در سامانه رهگیری شرکت پست جمهوری اسلامی وارد و آخرین وضعیت آنرا ملاحظه نمایید.


👈👈👈 توجه داشته باشید سفارش هایی که تحویل پست می گردد طبق روال ، زمانبندی و رویه پست تحویل می گردد و هر گونه تاخیر در تحویل مرسوله توسط پست ، خارج از کنترل ونتینو بوده و مسئولیتی متوجه این مجموعه نمی باشد. همچنین مستحضر باشید پس از تحویل مرسوله به پست دسترسی همکاران ما، مشابه همان دسترسی ای است که شما نیز از طریق سامانه رهگیری پست دارید و دسترسی ویژه تری برای همکاران ما وجود ندارد. ساعت و زمان تحویل مرسوله مانند مرسولات پیک قابل هماهنگی نیست و پستچی هر منطقه طبق زمانبندی معین شده توسط واحد پستی منطقه، اقدام به توزیع می نماید و امکان اینکه مثلا خواسته شود مرسوله در ساعت 2 تا 4 تحویل گردد یا ... مطلقا وجود ندارد و تحت کنترل و دسترسی شخص خاصی نیست. همینطور اگر پیام پستچی مبنی بر یکبار مراجعه و عدم حضور را ملاحظه نمودید حتما از طریق منطقه پستی خودتان پیگیری نمایید تا باعث برگشتی مرسوله و نیاز به ارسال مجدد و پرداخت هزینه مجدد ارسال نداشته باشد.