به گزارش گروه وبگردی ونتینو، باشگاه تنها مکانی نیست که می‌توانید بدن رویایی خود را در آن بسازید و آشپزخانه نیز می‌تواند در تناسب اندام شما نقش مهمی ایفا کند.

افراد بسیاری رویای دستیابی به شکم شش تکه را در سر می‌پرورانند، اما زندگی شلوغ در اداره، مدرسه یا خانه ممکن است برنامه ورزشی شما در مسیر تحقق این هدف را مختل کند.

خوشبختانه روش دیگری برای کمک به کوچک شدن اندازه دور کمر و بهره‌مندی از شکم عضلانی و شش تکه وجود دارد و آن اصلاح و تنظیمرژیم غذایی است.

باشگاه تنها مکانی نیست که می‌توانید بدن رویایی خود را در آن بسازید و آشپزخانه منزل نیز می‌تواند در تحقق اهداف تناسب اندام شما نقش مهمی را ایفا کند.

برخی مواد غذایی می‌توانند روند چربی سوزی را تسریع کنند و شکل بدن را بهبود ببخشند. در ادامه با برخی از آن‌ها بیشتر آشنا می‌شویم.

میوه‌ها و سبزی‌ها

رژیم غذایی برای شکم ۶ تکه

ترکیبی خوب از میوه‌ها و سبزی‌ها می‌تواند یک وعده غذایی بسیار مغذی را در اختیار شما قرار دهد. این مواد غذایی حاوی آنتی اکسیدان ها، فیبر، ویتامین‌ها و مواد معدنی فراوان است که به کاهش وزن و تقویت چربی سوزی کمک می‌کنند.

غلات کامل

رژیم غذایی برای شکم ۶ تکه

از جمله بهترین گزینه‌ها در این زمینه می‌توان به جو دوسر، جو، گندم سیاه و کینوآ اشاره کرد. غلات کامل با داشتن فیبر فراوان نقش مهمی در کاهش وزن، تنظیم گوارش و قند خون ایفا می‌کنند. همچنین، آن‌ها منبع خوبی برای ویتامین ها، مواد معدنی و آنتی اکسیدان‌ها هستند.

مغزدانه‌ها

رژیم غذایی برای شکم ۶ تکه

پسته، گردو، بادام، آجیل برزیلی در کنار دانه‌های چیا، کتان، کدو تنبل و شاهدانه منابع خوبی برای چربی‌های سالم و همچنین فیبر و پروتئین هستند. مطالعات نشان داده اند که مصرف ۴۳ گرم بادام در روز می‌تواند به طور موثر چربی شکم را کاهش دهد، در شرایطی که آرد چیا می‌تواند به بهبود اندازه دور کمر کمک کند.

ماهی‌های چرب

رژیم غذایی برای شکم ۶ تکه

دلیل خوبی برای افزودن ماهی‌هایی مانند سالمون، خالمخالی، تن و ساردین به رژیم غذایی وجود دارد. اسید‌های چرب امگا-۳ موجود در این مواد غذایی می‌توانند به کنترل وزن کمک کنند. همچنین، ماهی‌های چرب سلامت قلب، عملکرد مغز و واکنش‌های التهابی را بهبود می‌بخشند.

چای

رژیم غذایی برای شکم ۶ تکه

دیر زمانی است که چای سبز به عنوان یک نوشیدنی مفید برای کاهش وزن شناخته شده است. چای سبز حاوی کاتچین ها، مانند اپی‌گالوکاتچین گالات است که کالری سوزی طی روز را تقویت می‌کنند. پژوهش‌ها نشان داده اند که مصرف منظم چای سبز می‌تواند به کاهش چربی شکم، وزن و اندازه دور کمر کمک کند.

غذا‌هایی که باید از آن‌ها پرهیز کرد

رژیم غذایی برای شکم ۶ تکه

فهرست دیگری از مواد غذایی وجود دارد که در مسیر دستیابی به شکم ۶ تکه باید مد نظر قرار بگیرد.

این فهرست شامل مواد غذایی است که می‌توانند به سلامت کلی و اندازه دور کمر شما آسیب برسانند.

نوشیدنی‌های شیرین، مانند نوشابه‌های گازدار، نوشیدنی‌های ورزشی و آبمیوه ها، تنقلات شیرین مانند کلوچه‌ها و کیک ها، غذا‌های سرخ شده، الکل و غلات پالایش شده می‌توانند آثار مواد غذایی مفید برای کاهش وزن و اندازه دور کمر را خنثی سازند.

این قبیل مواد غذایی به واسطه افزایش چربی بدن، محتوای کالری و چربی‌های ترانس زیاد و محتوای فیبر، ویتامین‌ها و مواد معدنی کم، شناخته شده هستند.

منبع: عصر ایران

انتهای پیام/