با توجه به اینکه  ۲۵ هزار فیتوکمیکال (مواد شیمیایی گیاهی) در میوه‌ها و  سبزیجات وجود دارد، کاهش مصرف این مواد می‌تواند منجر به مرگ زودرس شود.

رنگ‌ها در میوه‌ها و سبزیجات به چه معنا است؟

مطالعات نشان داده که ۵.۶ تا ۷.۸ میلیون نفر در سراسر جهان به دلیل مصرف  میانگین زیر ۵۰۰ گرم میوه و ۸۰۰ گرم سبزیجات در روز به مرگ زودرس دچار  شده‌اند. تجزیه و تحلیل ۹۵ مطالعه و ۱۴۲ گزارش منتشر شده نشان داد که مصرف  ۸۰۰ گرم میوه و سبزیجات در روز میزان مرگ و میر و ابتلا به بیماری‌های قلبی  و عروقی را کاهش داده است. در اینجا با ۶ ماده شیمیایی گیاهی اصلی که  عمدتا در غذا‌های گیاهی یافت می‌شوند، آشنا می‌شوید.

کاروتنوئید‌ها

کاروتنوئید‌ها عمدتا به رنگ‌های زرد و نارنجی دیده می‌شوند. آن‌ها  آنتی‌اکسیدان‌های قوی هستند که با رادیکال‌های آزاد مبارزه کرده و از آسیب  به بافت در بدن جلوگیری می‌کنند. غذا‌های زرد و نارنجی رنگ از جمله کدو و  هویج منابع خوبی از ویتامین A و کاروتنوئید‌ها هستند که برای سلامت چشم  مفید است.

الاجیک اسید

الاجیک اسید‌ها در میوه‌ها و سبزیجات قرمزرنگ از جمله توت‌فرنگی، تمشک و  انار یافت می‌شوند. این ماده شیمیایی به عنوان ابزاری برای پیشگیری از  سرطان عمل می‌کند و رشد سلول‌های سرطانی را متوقف می‌سازد.

زردینه

زردینه‌ها در سه نوع کاتچین، هسپریدین و فلاونول یافت می‌شوند.  کاتچین‌ها در چای سبز، هسپریدین در مرکبات و فلاونول‌ها در سیب، توت و  کلم‌پیچ هستند. فلاونول‌ها آنتی‌اکسیدان‌هایی هستند که با کاهش التهاب از  ابتلا به بیماری‌های مزمن جلوگیری می‌کنند.

رسوراترول

رسوراترول ماده شیمیایی در انگور‌ها است و تاثیر مثبتی بر سلامت و  افزایش طول عمر دارد. همچنین این ماده منجر به کاهش خطر ابتلا به  بیماری‌های قلبی و جلوگیری از سرطان می‌شود.

گلوکوزینولات‌

گلوکوزینولات‌ها در کلم‌پیچ، قارچ، کلم بروکلی و کلم وجود دارند. این  مواد به هنگام پخته شدن و هضم در بدن به مواد شیمیای تبدیل می‌شوند و  مهم‌ترین مزیت آن‌ها جلوگیری از سرطان است.

فیتو استروژن‌

فیتو استروژن‌ها در سویا یافت می‌شوند و اثر مشابهی بر استروژن دارند و  خطر ابتلا به پوکی استخوان و سرطان مخاطر رحم را کاهش می‌دهند.

منبع:فارس