تلگرام ونتینو 🥳🥳 عزیزان سال نو مبارک. آرزوی سالی سرشار از خوشی و سعادت برای همه شما عزیزان داریم 🥳🥳.

کارون Caron

کمی صبر کنید...

عطر ادکلن کارون Caron Perfum

Parfums Caron یک خانه عطر افسانه ای فرانسوی است که توسط ارنست دالتروف در سال 1904 تأسیس شد. دالتروف بدون هیچ آموزش رسمی به عنوان عطرساز، اما با عشق به عطر که توسط مادرش القا شده بود و بینی بسیار با استعدادی داشت، دست به کار شد تا عطری را خلق کند. از ماندگارترین و محبوب ترین خانه های عطر در تاریخ صنعت عطرسازی.

داستان Parfums Caron داستان عشق پنهانی است. دالتروف یک خیاط پیشین به نام Felicie Wanpouille را به عنوان مشاور هنری شرکت استخدام کرد. Wanpouille بر طراحی بطری و بسته بندی شرکت نظارت داشت و نقش مهمی در موفقیت شرکت داشت. Wanpouille موزه دالتروف بود، و شایعه شده بود که دالتروف با او دلخور شده است، اما هرگز به طور رسمی عشق خود را به او اعلام نکرد. موفقیت بزرگ و جاه‌طلبی فوق‌العاده این زوج، و همچنین جریان‌های پنهان احساسی در روابط شخصی و حرفه‌ای آن‌ها، منجر به برخی از خلاقانه‌ترین و محبوب‌ترین عطرهای قرن بیستم شد.

Narcisse Noir (1911) اولین عطری بود که از خانه به شهرت رسید. این عطر نمادین بعداً در فیلم "Sunset Boulevard" که در دستان آژیر نمایشگر گلوریا سوانسون قرار داشت جاودانه شد. برخی گفته اند که N'Aimez Que Moi ("هیچ کس جز من را دوست نداشته باش") ابراز محبت پنهانی بین دالتروف و وانپوئیل است. (این نسخه که در سال 1916 منتشر شد همچنین باعث شد سربازان عزیزان خود را فراموش کنند.) تاباک بلوند، که در سال 1919 معرفی شد، برای سبک جدیدی از زنان در حال ظهور در آن زمان طراحی شده بود - کسی که از این کار نمی ترسید. با کشیدن سیگار در ملاء عام، قراردادهای اجتماعی روز را به رخ کشیدند.

بسیاری با محصول عالی دیگر این خانه عطر، یک پودر صورت لوکس آسیاب شده، که اولین بار در دهه 1930 معرفی شد و هنوز هم در دسترس است، آشنایی ندارند. فرآیند تولید پودر یک راز کاملا محافظت شده است.

با نزدیک شدن به جنگ جهانی دوم و نزدیک شدن نازی ها، دالتروف، که یهودی بود، برای فرار از آزار و اذیت به آمریکا گریخت و کارون را در دستان بسیار توانا وانپوئی گذاشت. دالتروف هرگز به اروپا بازنگشت و در سال 1947 درگذشت.

Wanpouille خانه را ادامه داد و عطرهای جدیدی را با همکاری دیگر عطرسازان معرفی کرد و تا زمان مرگ خود در سال 1967 بر عملیات نظارت داشت.

پاتریک آلس کارون را در سال 1998 خریداری کرد، آلس گروپ خانه عطر فرانسوی معروف را به Cattleya Finance، شرکت سرمایه گذاری خصوصی بنجامین و آریان دو روچیلد، در سال 2018 فروخت.

دسته‌بندی